Відмінності між версіями «Lab1»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 81: Рядок 81:
 
| Векторна графіка.в настільні видавничі системи і подальшої професійної друку на PostScript пристроях. Крім растра в цей формат записується інформація про контури, трепінге, шрифтах.
 
| Векторна графіка.в настільні видавничі системи і подальшої професійної друку на PostScript пристроях. Крім растра в цей формат записується інформація про контури, трепінге, шрифтах.
 
|}
 
|}
[https://drive.google.com/open?id=0B0Y2s6S7Qv_TfkZDcTJfM0ZiWXcwNGFnZ3dtSzg4Mmo4Vng4WS10ZENpNVFRSDYtNlpOeHM&authuser=0Фотографії в різних форматах]
+
[https://drive.google.com/open?id=0B0Y2s6S7Qv_TfkZDcTJfM0ZiWXcwNGFnZ3dtSzg4Mmo4Vng4WS10ZENpNVFRSDYtNlpOeHM&authuser=0 Фотографії в різних форматах]

Версія за 10:15, 25 лютого 2015

1. Формат BMP
BMP – це стандартний формат зображень системи Windows та комп'ютерів, що сумісні із DOS та Windows. Формат BMP підтримує колірні режими системи RGB, індексовані та растрові зображення та зображення в градаціях сірого. Можна вказати формат Windows або OS/2® та глибину кольору 8 біт/канал. Можна вказати тип стиснення RLE для 4‑бітових та 8‑бітових зображень у форматі Windows. Зображення формату BMP зазвичай пишуться знизу догори; однак, якщо вибрати параметр «Віддзеркалити порядок рядків», можна змінити порядок написання рядків згори донизу. Натиснувши кнопку «Додаткові режими» ви також можете вибрати альтернативний спосіб кодування. (Параметри «Віддзеркалити порядок рядків» та «Додаткові режими» є край важливими для програмістів ігор та інших користувачів DirectX®).
2. Формат JPEG
Формат JPEG (Joint Photographic Experts Group – Об'єднана експертна група з питань фотографії) зазвичай використовується для відображення фотографій та інших зображень неперервного тону в документах HTML (Hypertext Markup Language – мови гіпертекстової розмітки) у всесвітній мережі та інших онлайнових служб. Формат JPEG підтримує режими CMYK, RGB та режим «Градації сірого», але не підтримує прозорість. На відміну від формату GIF, формат JPEG зберігає всю інформацію про кольори в RGB-зображенні, але стискає розмір файлу шляхом вибіркового відкидання даних. При відкритті зображення JPEG автоматично розгортається. Високий ступінь стиснення призводить до погіршення якості зображення; невелике стиснення дозволяє зберегти кращу якість. При використанні параметру якості «Максимум» отримане зображення у більшості випадків не відрізняється від оригіналу.
3. GIF
Формат файлів GIF (Graphics Interchange Format – Формат обміну графіки) зазвичай використовується для відображення графіки та зображень індексованих кольорів в документах формату HTML (Hypertext Markup Language – мови гіпертекстової розмітки) у всесвітній мережі та інших онлайнових служб. GIF – це формат із стисненням типу LZW, що створений для зменшення розміру файлів та часу електронної передачі. Формат GIF зберігає прозорість зображень із індексованими кольорами; однак він не підтримує альфа-канали.
4. Формат PNG
Формат PNG (Portable Network Graphics – Переносна мережева графіка), розроблений в якості непатентованої альтернативи формату GIF, використовується для стиснення без втрат та відображення зображень в Інтернеті. На відміну від формату GIF, PNG підтримує 24‑бітові зображення та створює прозоре тло без розмитих країв; однак деякі веб-браузери не підтримують зображення PNG. Формат BMP підтримує колірні режими системи RGB, індексовані та растрові зображення та зображення в градаціях сірого без альфа-каналів. PNG зберігає прозорість зображень RGB та градацій сірого.
5. Формат EPS
Формат файлів мови Encapsulated PostScript (EPS) може містити як векторну, так і растрову графіку. Він підтримується практично усіма графічними редакторами, програмами для роботи із ілюстраціями та верстки. Формат EPS використовується для передачі зображень PostScript між програмами. При відкритті EPS-файлу, що містить векторну графіку, Photoshop растерізує зображення та перетворює векторну графіку на піксельну. Формат EPS містить колірні режими Lab, CMYK, RGB, індексовані кольори, градації сірого, двоколірний та растровий режими та не підтримує альфа-канали. Формат EPS не підтримує можливості відсічення контурів. Формат DCS (Desktop Color Separations) – це версія стандартного формату EPS, що дозволяє зберігати розподіл кольорів CMYK-зображень. Формат DCS 2.0 використовується для експорту зображень із плашковими кольорами. Для друкування EPS-файлів потрібен принтер PostScript. Photoshop використовує формати EPS TIFF та EPS PICT при відкритті зображень, збережених в форматах, що передбачають перегляд, але не підтримуються програмою Photoshop (як, наприклад, QuarkXPress®). Відкрите зображення для перегляду можна редагувати та використовувати, як і будь-який інший файл із низькою роздільністю. Перегляд EPS PICT є доступним тільки в системі Mac OS. Примітка. Формати EPS TIFF та EPS PICT більше відносяться до попередніх версій програми Photoshop. Поточна версія Photoshop має можливості растеризації для відкриття файлів із векторними даними.

Порівняльна таблиця форматів

Формат JPEG GIF BMP PNG EPS
Тип Растровий Растровий Растровий Растровий Векторний
Підтримка прозорості відсутня присутня відсутня присутня присутня
Макс. число біт/піксель 64 8 64 64 відсутні пікселі
Макс. число кольорів 16'777'216 256 16'777'216 281'474'976'710'656 підтримує всі кольорові моделі (Lab,RGB,CMYK,Індексовану палітру,дуплекси,сіру палітру і монохромне,чорнобіле зображення)
Максимальний розмір зображення (в пікселях) 65535х65535 65535х65535 65535х65535 2'147'483'647х2'147'483'647 -
Методи стиснення JPEG LZW RLE* LZ77 LZW(без втрат)
Анімація зображення не підтримується покадрова покадрова в APNG не підтримується -
Де застосовується Web-сайти.Документи MS Office, але в основному - призначені для перегляду на екрані.Збереження фото в таком форматі. В основному Web-cайти.Документи MS Office, але, як правило, призначені для перегляду на екрані (наприклад призентації) Робочий стіл Windows, документи Word, Power Point,Publisher, Paint. Власний формат за замовчуванням редактора Paint. В інтернеті не використовується. Найчастіше використовується для зберігання зображень, де втрати недопустимі(рентгенівські знімки). Саме цей формат підтримує більшість сучасних програм для перегляду і створення зображень. Векторна графіка.в настільні видавничі системи і подальшої професійної друку на PostScript пристроях. Крім растра в цей формат записується інформація про контури, трепінге, шрифтах.

Фотографії в різних форматах