Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "Вимірювання у фізичному вихованні і спорті" Шлянчак Світлана»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 34: Рядок 34:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
Оцінювання роботи студентів відбувається протягом всієї роботи над проектом.  Викладач планує оцінювання з дотриманням наступного:
 +
•    використовувати стратегії оцінювання та відповідні їм методи  і інструменти
 +
•    вести оцінювання у продовж всієї теми
 +
•    залучати студентів до процесу оцінювання, що передбачає забезпечення студентів а) чіткими критеріями оцінювання до початку виконання проектів; б) засобами надання конструктивного зворотного зв’язку та можливостями отримання оціночної інформації від інших студентів для покращення власної діяльності та ін..
 +
На початку проекту використовуються такі методи оцінювання як  робота з таблицями «З Х Д» і опитування.
 +
 +
Впродовж роботи над проектом використовують для оцінювання учнів консультації (on-line);  продовження роботи з таблицями ЗХД. Під час роботи над проектом учні використовують план діяльності (Гр. І, Гр. II, Гр. III, Гр. IV)  для того, щоб допомогти їм на етапах планування, впровадження своїх планів. Студенти також використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні (Стратегія оцінювання «Розвиток самостійності і взаємодії»).
 +
З цією метою використовуються такі інструменти оцінювання: лист оцінювання (само- і взаємооцінювання роботи в групах); google-таблиця для відображення роботи над проектом; таблиця З Х Д; сервіс Групи для спілкування та консультацій. Доцільно також для спілкування використовувати блоги.
 +
 +
Наприкінці роботи над проектом використовують такі методи оцінювання як Продукти діяльності Група І(захист проекту: вікі-стаття).
 +
Використовуються наступні інструменти оцінювання: Контрольний список оцінювання Вікі-статті.
 +
Перегляд та читання записів на Вікі-сайті дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.
 +
 +
Аналогічно група ІІ, ІІІ, IV
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=

Версія за 23:21, 29 січня 2015



Назва навчальної теми

Математична природа спорту

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Для студентів І курсу: Метрологія, Інформатика та ІТ у ФВ і спорті.

Для учнів 11 класу: Інформатика, Фізика, Фізична культура.

Вік учнів, клас

Студенти І курсу, 17-18 років

Учні 11 класу, 16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Тема «Вимірювання у фізичному вихованні і спорті» вивчається на 1 курсі (ОКР «Бакалавр» за напрямом підготовки 6.010202. Спорт.)

ТА

Тема «Елементи математичної статистики» вивчається в 11 класі.


Мета проекту – залучити студентів (учнів) до дослідницької діяльності, висування гіпотез, опрацювання результатів спортивних вимірів з використанням програмних засобів. Під час вивчення теми студенти (учні): 1 Опрацьовують запропоновану викладачем літературу щодо історії розвитку систем одиниць фізичних величин (одиниці довжини, одиниці маси, одиниці часу, одиниці температури, одиниці швидкості, одиниці об’єму). 2 Опрацьовують запропонований викладачем матеріал щодо шкал вимірювання, проведуть порівняльний аналіз та виявлять сильні та слабкі сторони кожної з них. 3 Вивчають характеристики варіаційного ряду (середні величини, показники варіації, аналізують опрацьовані дані та роблять висновки щодо прийнятих значень у спортивній практиці. 4 Оцінюють результати вимірювання зросту для дівчаток та хлопців (норма, вище норми, нижче норми); за формулою розраховують середню масу тіла підлітків та проводять аналіз (середній, вище середнього, нижче середнього); виявляють залежність між зростом і вагою людини, а саме розраховують вагозростовий індекс (норма, вище норми, нижче норми) та ін.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи студентів відбувається протягом всієї роботи над проектом. Викладач планує оцінювання з дотриманням наступного: • використовувати стратегії оцінювання та відповідні їм методи і інструменти • вести оцінювання у продовж всієї теми • залучати студентів до процесу оцінювання, що передбачає забезпечення студентів а) чіткими критеріями оцінювання до початку виконання проектів; б) засобами надання конструктивного зворотного зв’язку та можливостями отримання оціночної інформації від інших студентів для покращення власної діяльності та ін.. На початку проекту використовуються такі методи оцінювання як робота з таблицями «З Х Д» і опитування.

Впродовж роботи над проектом використовують для оцінювання учнів консультації (on-line); продовження роботи з таблицями ЗХД. Під час роботи над проектом учні використовують план діяльності (Гр. І, Гр. II, Гр. III, Гр. IV) для того, щоб допомогти їм на етапах планування, впровадження своїх планів. Студенти також використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні (Стратегія оцінювання «Розвиток самостійності і взаємодії»). З цією метою використовуються такі інструменти оцінювання: лист оцінювання (само- і взаємооцінювання роботи в групах); google-таблиця для відображення роботи над проектом; таблиця З Х Д; сервіс Групи для спілкування та консультацій. Доцільно також для спілкування використовувати блоги.

Наприкінці роботи над проектом використовують такі методи оцінювання як Продукти діяльності Група І(захист проекту: вікі-стаття). Використовуються наступні інструменти оцінювання: Контрольний список оцінювання Вікі-статті. Перегляд та читання записів на Вікі-сайті дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

Аналогічно група ІІ, ІІІ, IV

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Стаття студентів І групи до проекту "Математична природа спорту"

Відомості про автора

Світлана Шлянчак

Світлана Шлянчак

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Кіровоградський державний педагогічний університет ім.В.Винниченка

Місто\село, район, область

м. Кіровоград

Контактні дані

[email protected]

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26 січня - 31 січня 2015 року

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Андронатій Павло Іванович - викладач кафедри інформатики

Копотій Вікторія Володимирівна - викладач кафедри інформатики