Відмінності між версіями «Термоінтерфейс. СПК»
(Створена сторінка: Термоінтерфейс - шар теплопровідного складу (зазвичай багатокомпонентного) між охолод...) |
|||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
− | Термоінтерфейс - шар теплопровідного складу (зазвичай багатокомпонентного) між охолоджуваною поверхнею і тепловідвідним пристроєм. Найбільш поширеним типом термоінтерфейсу є теплопровідні пасти і компаунди. | + | '''Термоінтерфейс''' - шар теплопровідного складу (зазвичай багатокомпонентного) між охолоджуваною поверхнею і тепловідвідним пристроєм. Найбільш поширеним типом термоінтерфейсу є теплопровідні пасти і компаунди. |
В побуті найбільш відомі термоінтерфейсом для тепловиділяючих компонентів персональних комп'ютерів (процесори, відеокарти, швидка пам'ять і т. П.). Також застосовується в електроніці для тепловідведення від компонентів силових ланцюгів і зменшення градієнта температур всередині блоків. | В побуті найбільш відомі термоінтерфейсом для тепловиділяючих компонентів персональних комп'ютерів (процесори, відеокарти, швидка пам'ять і т. П.). Також застосовується в електроніці для тепловідведення від компонентів силових ланцюгів і зменшення градієнта температур всередині блоків. |
Поточна версія на 13:37, 11 листопада 2014
Термоінтерфейс - шар теплопровідного складу (зазвичай багатокомпонентного) між охолоджуваною поверхнею і тепловідвідним пристроєм. Найбільш поширеним типом термоінтерфейсу є теплопровідні пасти і компаунди.
В побуті найбільш відомі термоінтерфейсом для тепловиділяючих компонентів персональних комп'ютерів (процесори, відеокарти, швидка пам'ять і т. П.). Також застосовується в електроніці для тепловідведення від компонентів силових ланцюгів і зменшення градієнта температур всередині блоків.
Термоінтерфейсом застосовуються в системах теплопостачання та підігріву.
Типи термоінтерфейсів
Теплопровідні суміші знаходять застосування при виробництві електронних компонентів, в теплотехніці і вимірювальній техніці, а також при виробництві радіоелектронних пристроїв з високим тепловиділенням. Термоінтерфейси мають такі форми:
- теплопровідні пастоподібні суміші;
- полимеризуючі теплопровідні суміші;
- теплопровідні суміші;
- теплопровідні прокладки;
- припої і рідкі метали.
Теплопровідні пасти
Теплопровідна паста (розм. Термопаста) - багатокомпонентна пластична речовина з високою теплопровідністю, яка використовується для зменшення теплового опору між двома дотичними поверхнями. Теплопровідна паста служить для заміни повітря, що знаходиться між поверхнями, на теплопроводячу пасту з більш високою теплопровідністю.
Як сполучні речовини використовуються мінеральні або синтетичні масла, рідини та їх суміші, що мають низьку випаровуваність. Існують теплопровідні пасти з полімеризуючою на повітрі сполучною. Іноді, з метою підвищення щільності, до їх складу додаються легковипаровувані компоненти, які дозволяють мати достатньо рідку теплопровідну пасту в процесі нанесення і високо щільний термоінтефейс з високою теплопровідністю. Такі теплопровідні суміші зазвичай виходять на максимальну теплопровідність протягом 5-100 годин роботи в штатному режимі (конкретні значення в інструкції по застосуванню). Існують термопровідні пасти на основі рідких при 20-25 ° С металів, що складаються з чистих індію і галію і сплавів на їх основі.
Використання
Термопаста використовується в електронних пристроях в якості термоінтерфейсу між тепловидільними елементами і пристроями відводу тепла від них (наприклад, між процесором і радіатором). Головна вимога при застосуванні теплопровідної пасти - мінімальна товщина її шару. Для цього при нанесенні теплопровідних паст необхідно керуватися рекомендаціями виробника. Невелика кількість пасти, нанесене на область теплового контакту, раздавдюється при притиснені поверхонь одна до одної. При цьому паста заповнює дрібні поглиблення в поверхнях і витісняє повітря,яке є вкрай низьким теплопровідником.
Застосування
Нанесення і зняття термоінтерфейсу виконується чітко по інструкції виробника пристрою охолодження і термоінтерфейсу.
Деякі типи термоинтерфейсов є електропровідними, тому з ними потрібно проявляти особливу обережність (не допускати надлишків електропровідного матеріалу) при нанесенні на поверхню з метою недопущення небажаних і небезпечних електроз'єднань!