Відмінності між версіями «Підключення зовнішніх кабелів. НОП-2014»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Як встановити пристрій USB?)
Рядок 34: Рядок 34:
 
# Потім виберіть USB-порт, до якого потрібно підключити пристрій. Якщо порти USB знаходяться на передній панелі корпуса комп’ютера, то скористайтеся одним із них, якщо плануєте часто підключати та відключати пристрій.
 
# Потім виберіть USB-порт, до якого потрібно підключити пристрій. Якщо порти USB знаходяться на передній панелі корпуса комп’ютера, то скористайтеся одним із них, якщо плануєте часто підключати та відключати пристрій.
 
# Підключіть пристрій до USB-порту. Якщо Windows автоматично знайде та інсталює драйвер пристрою, з’явиться повідомлення, що пристрій готовий до використання. В іншому разі буде запропоновано вставити диск із драйвером.
 
# Підключіть пристрій до USB-порту. Якщо Windows автоматично знайде та інсталює драйвер пристрою, з’явиться повідомлення, що пристрій готовий до використання. В іншому разі буде запропоновано вставити диск із драйвером.
 +
# Якщо пристрій не розпізнався автоматично та немає диску з драйвером, знайдіть необхідний драйвер в Інтернеті.

Версія за 17:08, 10 листопада 2014

Зовнішні пристрої

Клавіатура – сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій.

Комп'ютерні клавіатури містять 101 клавішу або більше. Також все частіше вбудовуються додаткові кнопки та контрольні елементи (світлодіоди) — частіше для обслуговування мультимедійних систем.

Миша – один із вказівних пристроїв уведення , який дає змогу користувачеві через інтерфейс взаємодіяти з комп'ютером.Мишка сприймає своє переміщення в робочій площині (зазвичай на частині поверхні стола) і передає цю інформацію комп'ютеру. Програма є у комп'ютері, у відповідь на переміщення миші виконує на екрані дію, яка відповідає напрямку і відстані цього переміщення.

Монітор (дисплей) - пристрій, призначений для виведення на екран текстової й графічної інформації. Від якості монітора залежить збереження зору й загальна стомлюваність при роботі. Монітори мають стандартний розмір діагоналі в 14, 15, 17, 19, 20 й 21 дюймів.

Сканер – пристрій, призначений для створення зображень певних об'єктів шляхом обробки променів, які відбиваються від поверхні об'єкта або проходять крізь об'єкт. В більш вузькому значенні — пристрій для отримання комп'ютерного цифрового зображення. Процес отримання зображення називають скануванням.

Модем (модулятор-демодулятор)- пристрій зв'язку для перетворення сигналу за допомогою процесів модуляції та протилежному йому - демодуляції, що дозволяє комп'ютеру передавати дані по телефонній лінії; він є пристроєм узгодження у телекомунікаційних системах, системах автоматичного керування тощо. Являє собою плату, що встановлюється в ПК.

Принтер – пристрій, призначений для виводу текстової й графічної інформації на папір. Розрізняють матричні, струминні й лазерні принтери. Принтери бувають кольорові і чорно-білі.

Плотер – пристрій, що дозволяє виводити графічну інформацію на папір або інші носії. Типові завдання для плотерів - виконання різних креслень, схем, малюнків, графіків, карт і т.п.

Джерело безперебійного живлення – пристрій, призначений для захисту комп'ютера від стрибків напруги або відключення електроенергії. Для надійної роботи комп'ютера йому необхідно стійке енергоживлення.

Встановлення пристрою USB

USB-кабель — це, по суті, дві звиті пари: однією з них передаються дані в кожному напрямку (диференціальне включення), а інша використовується для живлення периферійного пристрою (+5 В, 500 мА). Вбудовані лінії живлення дозволяють використовувати USB-пристрої, що не мають власного блоку живлення, чи заряджати акумулятори переносних пристроїв (фото- та відеокамер, плеєрів тощо), якщо ці пристрої споживають струм силою до 500 мА.

USB-підключення (універсальна послідовна шина) зазвичай використовуються для під’єднання пристроїв, таких як миші, клавіатури, сканери, принтери, веб-камери, цифрові камери, мобільні телефони та зовнішні жорсткі диски, до комп’ютера. USB-підключення можна визначити за символом, який зазвичай указується на з’єднувачі.


Як встановити пристрій USB?

Багато пристроїв потребують спочатку підключення USB-кабелю, а вже потім під'єднання до порту в ПК. В деяких USB-пристроях (старих мишах і клавіатурах) USB-кабель має нерознімне з’єднання. А деякі USB-пристрої, наприклад USB флеш-пам’ять, мають вбудований USB-з’єднувач, який дозволяє підключати їх безпосередньо до USB-порту комп’ютера без використання кабелю.

Аби встановити USB-пристрій:

  1. Підключіть його до комп’ютера. Деякі USB-пристрої оснащені вимикачами, які потрібно ввімкнути перед підключенням пристрою. Якщо пристрій має шнур живлення, під’єднайте пристрій до джерела живлення. Потім увімкніть його перед підключенням.
  2. Потім виберіть USB-порт, до якого потрібно підключити пристрій. Якщо порти USB знаходяться на передній панелі корпуса комп’ютера, то скористайтеся одним із них, якщо плануєте часто підключати та відключати пристрій.
  3. Підключіть пристрій до USB-порту. Якщо Windows автоматично знайде та інсталює драйвер пристрою, з’явиться повідомлення, що пристрій готовий до використання. В іншому разі буде запропоновано вставити диск із драйвером.
  4. Якщо пристрій не розпізнався автоматично та немає диску з драйвером, знайдіть необхідний драйвер в Інтернеті.