Відмінності між версіями «Процесор AMD, та відмінності процесорів Intel і AMD. СПК»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Запровадження)
(Особливості й гендерні відмінності процесорів Intel і AMD)
Рядок 5: Рядок 5:
  
 
==Особливості й гендерні відмінності процесорів Intel і AMD==
 
==Особливості й гендерні відмінності процесорів Intel і AMD==
 +
'''Технологія'''
 +
Intel дотримується стандарту EPIC (Explicitly Parallel Instruction Computing). Ця технологія створювалася спеціально значних серверів та деякі робочих станцій. Можливості EPIC величезні: по-перше, це висока швидкість операцій з плаваючою коми. По-друге, підтримка розпаралелювання. І, по-третє, завдяки поліпшенню зчитування даних із пам'яті, швидкість обміну різко зростає.
 +
AMD обрав інший шлях до 64-разрядности. Виробники додали 32 до наявних розрядам й одержали нову архітектуру x86-64. Нова технологія відрізняється від старої лише префіксом 64. У кодексі процесорі було зроблено ряд поліпшень, насамперед ядра процесора. Це й дозволило отримати нового рівня швидкодії як 32, так 64-разрядных систем.
 +
Результати: AMD переходить новий рівень не залучаючи нових технологій. Це спричиняє повної сумісності як 32, і 64-разрядных додатків. Intel ж прагне себе показати лише 64 розрядах.

Версія за 09:19, 10 листопада 2014

Запровадження

Процесорам персональних комп'ютерів відповідають єдиному стандарту, який заданий фірмою Intel, світовим лідером у виробництві процесорів для ПК. У старих комп'ютерах ми можемо знайти процесори типів PentiumII, Pentium III, у найновіших - Pentium 4. Фірма AMD випускає процесори, загалом аналогічні интеловским, але називаються трохи інакше: K6 (пентіум другий), К7 чи Athlon (пентіум третій). Тому AMD доводиться передбачати майбутнє індустрії, іноді випереджаючи Intel з її полумиллиардными доходами. Можна передбачити поява нових ідей у відстаючої компанії — неї це спосіб вижити. Але несподівано те, що часом ці ідеї приймає на озброєння і Intel. Йдеться IBM-сумісних персональні комп'ютери. На ринку, як, втім, у світі, їх переважна більшість. У розрахунку саме у цей стандарт пишуться гри, програми розвитку й інше. У основі будь-якого ПЕОМ лежить використання мікропроцесорів. Він одна із самих найважливіших пристроїв в комп'ютері, яким звично характеризують рівень продуктивності ПК. Микропроцессор є "мозком" і "серцем" комп'ютера. Він здійснює виконання програм, працівників комп'ютері, і управляє роботою інших пристроїв комп'ютера. Коли вибирають собі комп'ютер, відразу ж вибирають собі мікропроцесор, який відповідатиме вимогам, тих чи інших людей. Від процесора залежить, як швидко будуть запускатися програми, і навіть як швидко відбуватиметься процес архівації даних в WinRAR, а з приводу створення тривимірній анімації, в 3D MAX Studio.


Особливості й гендерні відмінності процесорів Intel і AMD

Технологія Intel дотримується стандарту EPIC (Explicitly Parallel Instruction Computing). Ця технологія створювалася спеціально значних серверів та деякі робочих станцій. Можливості EPIC величезні: по-перше, це висока швидкість операцій з плаваючою коми. По-друге, підтримка розпаралелювання. І, по-третє, завдяки поліпшенню зчитування даних із пам'яті, швидкість обміну різко зростає. AMD обрав інший шлях до 64-разрядности. Виробники додали 32 до наявних розрядам й одержали нову архітектуру x86-64. Нова технологія відрізняється від старої лише префіксом 64. У кодексі процесорі було зроблено ряд поліпшень, насамперед ядра процесора. Це й дозволило отримати нового рівня швидкодії як 32, так 64-разрядных систем. Результати: AMD переходить новий рівень не залучаючи нових технологій. Це спричиняє повної сумісності як 32, і 64-разрядных додатків. Intel ж прагне себе показати лише 64 розрядах.