Відмінності між версіями «Mount»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: == '''Mount''' == ---- Файли тієї чи іншої файлової системи залишаються відокремленими від дерева ...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
== '''Mount''' ==
+
== '''Історія''' ==
 
----
 
----
 
Файли тієї чи іншої файлової системи залишаються відокремленими від дерева каталогів до тих пір, поки ви явно не приєднайте їх до цього дерева.  
 
Файли тієї чи іншої файлової системи залишаються відокремленими від дерева каталогів до тих пір, поки ви явно не приєднайте їх до цього дерева.  

Поточна версія на 17:04, 20 травня 2014

Історія


Файли тієї чи іншої файлової системи залишаються відокремленими від дерева каталогів до тих пір, поки ви явно не приєднайте їх до цього дерева. У кожній файлової системи файли організовані в окреме дерево каталогів. Це дерево можна розглядати як піддерево, яке необхідно приєднати до основного дереву каталогів. Наприклад, на дискеті з файлами ОС Linux - своє дерево каталогів. Це піддерево потрібно приєднати до основного дерева, розташованому в розділі жорсткого диска. Поки це не зроблено, доступу до файлів на дискеті у вас не буде. Приєднання файлової системи, розташованої на накопичувачі, до основного дереву каталогів називається монтування пристрою. Монтування пристрою здійснюється командою mount. Для того щоб отримати можливість працювати з файлами, записаними на CD - ROM, цей пристрій потрібно спочатку змонтувати. Операція монтування передбачає приєднання дерева каталогів, що знаходиться на пристрої пам'яті, до зазначеного користувачем каталогу. Лише після цього можна перейти в приєднаний каталог і звертатися до його файлів. Монтувати файлові системи може тільки привілейований користувач, root. Ця задача відноситься до функцій системного адміністратора, і звичайний користувач її виконувати не може. Для того щоб монтувати файлову систему, потрібно увійти в систему як адміністратор. Команда mount приймає два аргументи: ім'я пристрою, через яке Linux отримує доступ до файлової системи, і каталог у файловій структурі, до якого приєднується нова файлова система.
Точка монтування - це каталог, до якого ви хочете приєднати файли, що знаходяться на накопичувачі.
Пристрій - це спеціальний файл пристрою, за допомогою якого система отримує доступ до апаратних пристроїв. Команда mount має наступний синтаксис

# mount устройство точка_монтирования

Файли пристроїв знаходяться в каталогах /dev і зазвичай мають скорочені імена, які закінчуються номером пристрою. У Linux - системах, що працюють на PC, розділи жорсткого диска мають префікс hd , за яким слідує буквений символ, що позначає цей диск, і номер розділу. У більшості випадків за допомогою команди man з префіксом можна отримати більш детальну інформацію про такий пристрій. Так, команда man sd виводить сторінки керівництва з інформацією про пристрої SCSI. Для того щоб до файлової системи був можливий доступ, вона повинна бути змонтована. Навіть файлову систему, розташовану в розділі жорсткого диска, потрібно монтувати командою mount. Слід зазначити, однак, що при інсталяції Linux і створення на жорсткому диску розділу Linux система автоматично конфігурується на монтування основних файлових систем при кожному запуску. Для дискет і компакт- дисків така можливість не передбачена, і їх доведеться монтувати явно.

# mount /dev/fd0/mkdir

Властивості


- f - імітує монтування файлової системи , використовується для перевірки можливості монтування файлової системи.
- v - текстовий режим. Команда mount видає опис дій, які виконує. Разом - f використовується для виявлення проблем, що виникають при монтуванні файлової системи.
- w - монтує файлову систему на читання і запис .
- r - монтує файлову систему з правом тільки на читання .
- n - монтує файлову систему без запису відповідного рядка у файлі mtab.
- t mun - задає тип монтажу файлової системи.
- a - монтує всі файлові системи, перераховані у файлі /etc/fstab.
- o - монтує файлову систему з урахуванням списку опцій. Список опцій (через кому ) додається після – о.