Відмінності між версіями «Лабораторна робота №12,13 (Відео) Демідов Валерій»
(→DVD) |
|||
Рядок 48: | Рядок 48: | ||
Деякі з специфікацій DVD (наприклад, для DVD-Video) не є загальнодоступними і можуть бути отримані тільки від DVD Format / Logo Licensing Corporation за плату 5000$ Кожен абонент має підписати угоду про нерозголошення, як певна інформація в DVD Book є службовою і конфіденційною. | Деякі з специфікацій DVD (наприклад, для DVD-Video) не є загальнодоступними і можуть бути отримані тільки від DVD Format / Logo Licensing Corporation за плату 5000$ Кожен абонент має підписати угоду про нерозголошення, як певна інформація в DVD Book є службовою і конфіденційною. | ||
+ | |||
+ | == DivX== |
Версія за 12:56, 19 травня 2014
Зміст
Full HD
Маркетингова назва, яка була вперше використана компанією Sony в 2007 для ряду продуктів. Використовується в трансляціях телебачення високою роздільною здатністю(HDTV) і в фільмах, записаних на диски Blu-Ray і HD-DVD.
HDTV (High Definition TeleVision) — це телебачення, яке включає в себе підтримку зображення з роздільною здатністю 1920×1080. 1920×1080 буває 1080p — з прогресивним форматом і 1080i — черезрядковий формат кадру, коли один кадр складається із двох підкадрів.
Існує анаморфний формат Full HD з неквадратним пікселем і розмірами 1440×1080 пікселів(пропорція сторін пікселя 1,33, ось тому результуюче відношення сторі залишається 16:9).
Практично у всіх традиційних форматах ефірного телебачення відношення сторін картинки складає 4:3, а в стандарті Full HD (високої якості) відношення сторін картинки складає 16:9.
На HDTV-телевізорі(LCD, плазмовому або деяких моделях ЕЛТ телевізорів) можливе відображення з традиційним відношенням(4:3). Використавується в трансляціях телебачення з високою роздільною здатністю HDTV) і в фільмах, записаних на диски Blu-Ray и HD-DVD.
У разі підключення через аналогові інтерфейси (S-Video, RCA, DSub або подібні) якість зображення буде обмежена інтерфейсом, через який сигнал передається. У такому разі купувати телевізор або монітор із роздільною здатністю 1920×1080 не має сенсу.
Виробники телевізорів запровадили також позначку «HD READY», яка означає, що пристрій може приймати сигнал із роздільною здатністю 1080 ліній, хоча відтворює його з меншою роздільною здатністю (частіше за все — 720p). Якщо підключати ПК, ноутбук чи інший пристрій до монітора за допомогою старих кабелів VGA, RCA тощо, різниця з «повноцінним» HD майже непомітна.
Існує анаморфний варіант Full HD з неквадратними пікселями та роздільною здатністю 1440×1080, оскільки майже в усіх форматах ефірного телебачення співвідношення сторін зображення становить 4:3, а у Full HD — 16:9.
Передача на далекі відстані
Надсилання відео ТВЧ на далекі відстані (від мовної станції до приймача кінцевого користувача) здійснюється, як правило, в стислому цифровому вигляді. Стиснення відео на порядок знижує вимоги до ширини каналу передачі (з 1,485 Гбіт/с до 15÷25 Мбіт/с), при цьому якість зображення залишається прийнятною. Для кодування відеосигналу в ТВЧ найбільш часто використовуються формати MPEG-2 і MPEG-4/AVC. Для передачі сигналу ТВЧ в основному використовують технології цифрового телемовлення (DVB), у тому числі:
- цифрове супутникове телебачення
- цифрове кабельне телебачення (DVB-C, DVB-C2);
- цифрове ефірне (наземне) телебачення (DVB-T, DVB-T2).
Оскільки мовлення ТВЧ в наш час[Коли?] здійснюється в цифровому вигляді, то для передачі контенту годиться практично будь-який цифровий канал з достатнім рівнем якості (QoS), то є достатньої ширини (15÷25 Мбіт/с для MPEG-2 або 8-12 Мбіт/с для MPEG-4 — в залежності від ступеня стиснення) і гарантує певний прийнятний рівень затримки сигналу (1÷10 с, в залежності від розміру буфера приймального пристрою і вимог до затримки сигналу).
Передача на короткі відстані
Передача сигналу ТВЧ на короткі відстані (від приймача користувача до дисплея) здійснюється в стислому вигляді через цифрові інтерфейси (кабелі) HDMI і DVI-D. Використання цифрових інтерфейсів дозволяє повністю позбавитися від цифро-аналогових перетворень на всьому шляху проходження сигналу. Однак допускається підключення і по компонентним аналоговим інтерфейсів (RGBHV і YPbPr).
Носії
Для розповсюдження матеріалів високої чіткості на носіях були створені два нових формату - HD DVD і Blu-Ray. Їх місткість (до 100 Гбайт) дозволяє зберігати фільми у форматі ТВЧ. Наприкінці лютого 2008 «Toshiba» припинила підтримку і розвиток технології HD DVD, що означає перемогу Blu-Ray.
Захист вмісту
Захист зображення і звуку від копіювання та зміни здійснюється за допомогою технологій AACS і HDCP.
DVD
DVD — носій інформації у вигляді диска, зовні схожий з компакт-диском, однак має можливість зберігати більше інформації за рахунок використання лазера з меншою довжиною хвилі, ніж для звичайних компакт-дисків. Був розроблений у 1995 році компаніями Philips, Sony, Toshiba, та Panasonic.
Ухвалення
Люди прийняли формат DVD для того щоб замінити вже всім набриднувшу відеокасету. Вони пыдтримали DVD, тому що це забезпечує найвищу якість рухомих зображень і звуку, забезпечує чудову тривалість життя даних, а також, може бути інтерактивним. Інтерактивність на лазерні диски збільшила бажання споживачів, особливо колекціонерів. Коли ціни на LaserDisc впали приблизно зі $100 за диск до $20 за диск в роздріб, ця розкішна послуга стала доступною для масового споживання. Одночасно, кіностудії вирішили змінити свій домашній реліз моделі розважальний від оренди моделі для покупки моделі, і велика кількість DVD-дисків було продано.
Для формату DVD-якості було в той час дві якості, які не були доступні в будь-якому іншому інтерактивному середовищі: досить ємності та швидкості, щоб забезпечити високу якість. Він також дав компаніям недорогий спосіб забезпечити бізнес і можливість зберігати відео у вже відносно великих обсягах.
***Технічні характеристики
Специфікації DVD, створені і оновлювані в DVD Forum , публікуються у вигляді так званих DVD Book (наприклад DVD-ROM Book , DVD-Audio Book, DVD-Video Book , DVD-R Book , DVD-RW Book , DVD-RAM Book , DVD-AR Book, DVD-VR Book і т.д.).
Деякі специфікації для механічних, фізичних і оптичних характеристик DVD оптичних дисків може бути завантажений як вільно поширювані стандартів від ISO сайті. Є також еквівалентні Європейської асоціації виробників комп'ютерів стандарти (ECMA) для деяких з цих специфікацій, таких як ECMA- 267 для DVD-ROM. Крім того, DVD + RW Альянс публікує конкуруючих записуваних специфікації DVD, такі як DVD + R, DVD + R DL, DVD + RW або DVD + RW DL . Ці формати DVD також стандарти ISO.
Деякі з специфікацій DVD (наприклад, для DVD-Video) не є загальнодоступними і можуть бути отримані тільки від DVD Format / Logo Licensing Corporation за плату 5000$ Кожен абонент має підписати угоду про нерозголошення, як певна інформація в DVD Book є службовою і конфіденційною.