Відмінності між версіями «Стаття до проекту Соціальні мережі Влад Яременко»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 6 проміжних версій цього учасника)
Рядок 48: Рядок 48:
 
Зараз, мабуть, жодна сучасна людина не може уявити своє життя без інтернету та улюбленої соціальної мережі, люди багато часу приділяють спілкуванню у соціальних мережах, і, я гадаю, що в кожного інтернет-користувача є реальні друзі у «френд-листах» соціальної мережі. На даний момент створюють багато «фейків»(від англійського fake- підробка, людей, які використовують чужі фотографії, інформацію) особливо відомих людей, мотиви таких людей багатьом не зрозумілі, можливо хтось хоче підняти свою самооцінку, стати відомим або ж взагалі нажитися на любові прихильників. Тож варто бути обережним знайомлячись з новими людьми та з осторогою відноситись до їхніх пропозицій зустрітися в реальному житті або ж обдумано відповідати на інші пропозиції чи прохання.  
 
Зараз, мабуть, жодна сучасна людина не може уявити своє життя без інтернету та улюбленої соціальної мережі, люди багато часу приділяють спілкуванню у соціальних мережах, і, я гадаю, що в кожного інтернет-користувача є реальні друзі у «френд-листах» соціальної мережі. На даний момент створюють багато «фейків»(від англійського fake- підробка, людей, які використовують чужі фотографії, інформацію) особливо відомих людей, мотиви таких людей багатьом не зрозумілі, можливо хтось хоче підняти свою самооцінку, стати відомим або ж взагалі нажитися на любові прихильників. Тож варто бути обережним знайомлячись з новими людьми та з осторогою відноситись до їхніх пропозицій зустрітися в реальному житті або ж обдумано відповідати на інші пропозиції чи прохання.  
 
[[Файл:Фото598774.jpg]]
 
[[Файл:Фото598774.jpg]]
 +
<TABLE BORDER=2 COLS=2  align=center>
 +
<TR>
 +
  <TH>Можливості</TH><TH>Однокласники</TH><TH>vkontakte</TH><TH>FaceBook</TH><TH>Мой круг</TH>
 +
</TR>
  
 +
<TR>
 +
  <TD>Користувачі</TD><TD>  1 000 000  </TD><TD>  50000  </TD><TD>  20000  </TD><TD>  1000  </TD>
 +
</TR>
 +
 +
<TR><TD>Пошук людей </TD><TD>  56  </TD><TD>  59  </TD><TD>  65  </TD><TD>  21  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Спілкування </TD><TD>  545  </TD><TD>  542  </TD><TD>  76  </TD><TD>  98  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Обмін миттєвими повідомленнями</TD><TD>  456  </TD><TD>  45  </TD><TD> 12  </TD><TD>  456  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Розмови</TD><TD>  78  </TD><TD>  98  </TD><TD>  65  </TD><TD>  55  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Створення груп </TD><TD>  44  </TD><TD>  32  </TD><TD> 456  </TD><TD>  78  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Розміщення фотографій </TD><TD>  65  </TD><TD> 54  </TD><TD>  54  </TD><TD> 56  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Створення блогу, форуму</TD><TD>  44  </TD><TD>  78  </TD><TD>  87  </TD><TD>  56  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Розміщення аудиозапису</TD><TD>  45  </TD><TD>  12  </TD><TD>  32 </TD><TD>  23 </TD> </TR>
 +
<TR><TD>Розміщення відеофрагментів</TD><TD> 45  </TD><TD>  65 </TD> <TD>  55  </TD> <TD>  66  </TD> </TR>
 +
<TR><TD>Наявність календаря </TD><TD>  123  </TD><TD>  123  </TD> 321  <TD>  231  </TD> <TD> 312  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Популярність </TD><TD>  56  </TD><TD>  45  </TD><TD>  87  </TD><TD>  66  </TD></TR>
 +
<TR><TD>............</TD><TD>  45  </TD><TD> 54  </TD><TD>  65  </TD><TD>  12  </TD></TR>
 +
</TABLE>
 +
Соціа́льна мере́жа — соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїтні зв'язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними вузами. Вперше термін було запропоновано в 1954 році Дж. А. Барнесом (в роботі Class and Committees in a Norwegian Island Parish, «Human Relations»). Максимальний розмір соціальних мереж становить близько 150 осіб, а середній — 123 (Хілл та Данбер, 2002).
  
 +
Аналіз соціальних мереж (має стосунок із теорія мереж) перетворився на основний метод досліджень в сучасній соціології, антропології, географії, соціальній психології, інформатиці та дослідженні організацій, а також поширену тему для досліджень та дискусій. Дослідження в декількох академічних сферах показали, що соціальні мережі діють на багатьох рівнях, починаючи від родин, і закінчуючи цілими націями, та відіграють важливу роль в тому, як розв'язуються проблеми, працюють організації, та досягають успіху на шляху до власних цілей індивіди.
 +
 +
Соціальними мережами називають також інтернет-програми, які допомагають друзям, бізнес-партнерам або іншим особам спілкуватись та встановлювати зв'язки між собою використовуючи набір інструментів. Ці програми, відомі як «Онлайнові соціальні мережі», стають дедалі популярнішими.[1]
 +
Застосування теорії соціальних мереж
 +
Застосування в соціології
 +
 +
Застосування теорії соціальних мереж в соціології почалось із досліджень урбанізації «Манчестерською Школою» (зібраної навколо Макса Глюкмана), які проводились, в основному, в Замбії в 1960-ті роки. Вслід за ними була поява соціометрії, яка намагалась вимірювати соціальні взаємовідношення. Вчені, наприклад Марк Грановеттер розширювали застосування соціальних мереж, і вони тепер використовуються для полегшення пояснення багатьох реальних явищ в соціології. Було з'ясовано що, наприклад, в організаціях владу мають індивіди, які знаходяться в середині багатьох соціальних зв'язків, а не особи які обіймають деяку посаду. Соціальні мережі також грають ключову роль принаймні робітників, в успішності фірм, та в ефективності роботи.
 +
 +
Теорія соціальних мереж є надзвичайно активно досліджуваною галуззю науки. Міжнародна Мережа Аналізу Соціальних Мереж є дослідницькою асоціацією дослідників соціальних мереж. Багато дослідницьких інструментів для аналізу соціальних мереж доступні в Інтернеті (наприклад «UCINet», або пакет «network» для R) та порівняно легкі у використанні для представлення зображень мереж.
 +
 +
[[Файл:Index.jpeg]]
 +
Теорія проникнення інновацій досліджує соціальні мережі та їхню роль у впливі на поширення нових ідей та практик. Агенти змін та неформальні лідери часто грають основні ролі в спонуканні до впровадження інновацій, хоча, властивості самих інновацій також мають значення.
 +
Поширені застосування
 +
 +
Так зване правило 150 стверджує, що розмір справжньої соціальної мережі обмежується приблизно 150 членами (іноді називається числом Данбара). Правило походить із міжкультурних досліджень в соціології та, особливо, в антропології максимального розміру села (відповідно до сучасної моди, можна розуміти як екосело). Ця кількість визначається на основі теоретичних обчислень в еволюційній психології, і може відповідати певній середньостатистичній межі спроможностей людини розпізнавати членів та відстежувати емоційні події про членів групи. Однак, це, також, може бути і через економіку, та потребу відстежувати «дармоїдів», так як більші групи створюють сприятливіші умови для шахраїв та брехунів.
 +
Ступені Віддаленості та Глобальна Соціальна Мережа
 +
 +
В феномені малого світу висувається гіпотеза про те, що ланцюг соціальних знайомств, який з'єднує одну довільну людину з іншою довільною людиною будь де у світі, взагалі кажучи, має малу довжину. Ця концепція призвела до появи відомої фрази про шість ступенів віддалення, після проведення експерименту під назвою малий світ психологом Стенлі Мілграмом, який встановив, що два випадкових громадянина США можна з'єднати через, максимум, шість знайомих. В поточних експериментах в Інтернеті продовжуються дослідження цього явища, включаючи експерименти в університеті штату Огайо Проект Малий Електронний Світ та Колумбії Проект Малий Світ. Станом на 2005 рік, ці експерименти підтвердили, що достатньо приблизно від п'яти до семи ступенів віддалення, аби з'єднати будь які дві людини в Інтернеті.
 +
Соціальні мережі в Інтернеті
 +
 +
 +
Першим інтернет-сайтом, який пропонував можливості роботи із соціальними мережами, був classmates.com, який з'явився в 1995 році. У слід за ним, в 1997 році з'явився SixDegrees.com. Починаючи з 2001 року почали з'являтись сайти, в яких використовувалась технологія під назвою Коло друзів. Ця форма соціальних мереж, яка широко використовується у віртуальних спільнотах, набула широкої популярності в 2002 році та розквітнула з появою сайту Friendster. Наразі, існує більш ніж 200 сайтів з можливостями організації соціальних мереж. Популярність цих сайтів постійно зростала, і в 2005 році було більше переглядів сторінок сайту MySpace, аніж сайту Google[2]. У 2004 році була створена найбільша на сьогоднішній день соціальна мережа у світі Facebook. Google також пропонує веб-стайт з можливостями роботи із соціальними мережами orkut, який було запущено в 2004 році. Соціальні мережі почали розглядатись як складова інтернет стратегії приблизно в той самий час: в березні 2005, Yahoo запустила Yahoo! 360°, а в липні 2005 News Corportaion запустила MySpace.[3]
 +
 +
В цих спільнотах, спочатку, група перших користувачів надсилає запрошення членам власних соціальних мереж приєднатись до спільноти сайту. Нові члени повторюють цей процес, збільшуючи загальну кількість учасників та зв'язків в мережі. Сайти, також, пропонують такі можливості, як автоматичне оновлення адресних книг, перегляд особистої інформації один одного, утворення нових зв'язків за допомогою «служб знайомств» та інших форм соціальних зв'язків у мережі. Соціальні мережі також можуть організовуватись навколо ділових стосунків, як, наприклад, у випадку LinkedIn.
 +
 +
Змішування мереж — це підхід до соціальних мереж, який комбінує особисті зустрічі та елементи комунікації в мережі. MySpace, наприклад, будується на основі незалежних музичних та святкових сцен, а Facebook віддзеркалює університетські спільноти. Нові соціальні мережі в Інтернеті все більше зосереджуються на певних галузях, наприклад, на мистецтві, тенісі, футболі, автомобілях, та, навіть, пластичній хірургії.
 +
 +
Більшість із соціальних мереж в Інтернеті є публічними, дозволяючи будь-кому приєднатись. Деякі організації, такі як великі корпорації, також мають доступ до приватних служб соціальних мереж, наприклад Enterprise Relationship Management. Вони встановлюють ці програми на власних серверах та надають можливість робітникам оприлюднювати свої мережі контактів та відносин із зовнішніми особами та компаніями.
 +
 +
Інші приклади соціальних мереж: в Інтернеті — мережа для обміну фотографій Flickr, персональний онлайн щоденник LiveJournal.
 +
 +
Українські соціальні мережі: Folk — мережа для неформального спілкування, Connect.ua  та Vkontakte.ru — молодіжні соціальні мережі, Profeo — ділова соціальна мережа для професіоналів, Українські науковці у світі — соціальна мережа для науковців, Ukrainci.org — неполітична блого-соціальна мережа «Ми-Українці!»
 
=='''Ресурси:'''==
 
=='''Ресурси:'''==
  
Рядок 57: Рядок 111:
  
 
*Посилання на власний фотоальбом (веб-ресурс для збереження цифрових фотографій  [http://picasaweb.google.com.ua Picasa]).
 
*Посилання на власний фотоальбом (веб-ресурс для збереження цифрових фотографій  [http://picasaweb.google.com.ua Picasa]).
 
+
*Посилання на http://bobrdobr.ru/group/4087663/
  
 
Сторінка проекту [[Соціальні мережі]]
 
Сторінка проекту [[Соціальні мережі]]

Поточна версія на 15:11, 23 грудня 2013

На цьому місці розмість статтю, у якій висвітліть свій досвід та враження від проведеного дослідження із соціальними мережами. Також у статті розмістіть посилання на документи, що Ви створили або розмістили у різних ресурсах, та порівняльну таблицю (зразок поданий у завданні). У висновках статті зробити порівняння досліджуваних соціальних мереж. Посилання на цю статтю розмістити на власній сторінці користувача у розділі "Мої роботи".

При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:

  • Як соціальна мережа сприяє професійній самореалізації?
  • Які можливості надає соціальна мережа людині для самопрезентації?
  • Яка справжня мета соціальних мереж?
  • Чи вистачає нам культури підчас спілкування спілкування у соціальних мережах?
  • Чи може міжнародне спілкування в соціальних мережах вплинути на культурний розвиток особистості?
  • Соціальні мережі - це місце для спілкування чи знайомств чоловіків та жінок?
  • Чи є справжні друзі й люди у соціальних мережах?
Social-media-image.jpg


39*8798494.jpeg

-Як соціальна мережа сприяє професійній самореалізації?

На мій погляд, для цього найбільш під’їздить «Вконтакте», так я це дуже легкий у користуванні та інформаційно-ємкісний сайт на якому можна переглянути фотографії, відеозаписи та аудіо будь-якого користувача, також там є пункти,які вказують про інтереси та життєву позицію користувача. Як психолог, я можу проаналізувати сторінку потрібної мені людини та зробити певні висновки для себе, підібрати підхід до людини, виходячи з її уподобань та інтересів, сімейного стану.


-Які можливості надає соціальна мережа людині для самопрезентації?

Для самопрезентації існують такі пункти як : діяльність, інтереси, улюблені книги,улюблена музика, улюблені фільми, улюблені цитати, про себе ; відношення до алкоголю, паління, наркотиків, світогляд, відношення до людей та релігії. Також фотоальбоми, аудіо та відео записи у яких людина може вказати свої уподобання, рід занять, хобі, професійну діяльність.


-Яка справжня мета соціальних мереж?

Я вважаю, що істинна мета соціальних мереж є у об’єднанні родичів, друзів та знайомих з різних куточків світу, адже іноді буває,що друзі або родичі переїжджають в інше місто або країну на подальше проживання або навчання,а втрачати спілкування не хочеться. В такому випадку соціальна мережа як ніколи доречна, адже мобільний зв'язок не дешевий, а спілкування в інтернеті зручне та не вимагає зайвих грошових витрат. Також соціальні мережі можуть допомогти сором’язливим людям знайти нових знайомих або ж навіть кохану людину.


-Чи вистачає нам культури підчас спілкуванняу соціальних мережах?

З особистого досвіду можу сказати що спілкуючись у соціальних мережах люди часто нехтують культурою мовлення, навмисне допускають помилки у написанні повідомлень та забувають про правила гарного тону.

-Чи може міжнародне спілкування в соціальних мережах вплинути на культурний розвиток особистості?

Вважаю що так, адже якщо людина знаходить друга в соціальній мережі з іншої країни, вона може покращити свою іноземну мову або ж взагалі вивчити нову мову, дізнатися про особливості культури та етносу якоїсь країни, народу, дізнатися про ментальність та світогляд іноземців, їхні особливості, та взагалі підвищити всій культурний рівень.


-Соціальні мережі - це місце для спілкування чи знайомств чоловіків та жінок?

Гадаю що тут не має однозначної відповіді, так як у соціальній мережі можна спілкуватися зі своїми «реальними» знайомими та друзями, а також можна заводити нові знайомства, під час яких «одинокі серця» можуть знайти свою другу половинку або ж нових друзів. Особисто я маю знайомих які вже створили свою сім’ю познайомившись в соціальній мережі.

25848494.jpeg

-Чи є справжні друзі й люди у соціальних мережах?

Зараз, мабуть, жодна сучасна людина не може уявити своє життя без інтернету та улюбленої соціальної мережі, люди багато часу приділяють спілкуванню у соціальних мережах, і, я гадаю, що в кожного інтернет-користувача є реальні друзі у «френд-листах» соціальної мережі. На даний момент створюють багато «фейків»(від англійського fake- підробка, людей, які використовують чужі фотографії, інформацію) особливо відомих людей, мотиви таких людей багатьом не зрозумілі, можливо хтось хоче підняти свою самооцінку, стати відомим або ж взагалі нажитися на любові прихильників. Тож варто бути обережним знайомлячись з новими людьми та з осторогою відноситись до їхніх пропозицій зустрітися в реальному житті або ж обдумано відповідати на інші пропозиції чи прохання. Фото598774.jpg

321
МожливостіОднокласникиvkontakteFaceBookМой круг
Користувачі 1 000 000 50000 20000 1000
Пошук людей 56 59 65 21
Спілкування 545 542 76 98
Обмін миттєвими повідомленнями 456 45 12 456
Розмови 78 98 65 55
Створення груп 44 32 456 78
Розміщення фотографій 65 54 54 56
Створення блогу, форуму 44 78 87 56
Розміщення аудиозапису 45 12 32 23
Розміщення відеофрагментів 45 65 55 66
Наявність календаря 123 123 231 312
Популярність 56 45 87 66
............ 45 54 65 12

Соціа́льна мере́жа — соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїтні зв'язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними вузами. Вперше термін було запропоновано в 1954 році Дж. А. Барнесом (в роботі Class and Committees in a Norwegian Island Parish, «Human Relations»). Максимальний розмір соціальних мереж становить близько 150 осіб, а середній — 123 (Хілл та Данбер, 2002).

Аналіз соціальних мереж (має стосунок із теорія мереж) перетворився на основний метод досліджень в сучасній соціології, антропології, географії, соціальній психології, інформатиці та дослідженні організацій, а також поширену тему для досліджень та дискусій. Дослідження в декількох академічних сферах показали, що соціальні мережі діють на багатьох рівнях, починаючи від родин, і закінчуючи цілими націями, та відіграють важливу роль в тому, як розв'язуються проблеми, працюють організації, та досягають успіху на шляху до власних цілей індивіди.

Соціальними мережами називають також інтернет-програми, які допомагають друзям, бізнес-партнерам або іншим особам спілкуватись та встановлювати зв'язки між собою використовуючи набір інструментів. Ці програми, відомі як «Онлайнові соціальні мережі», стають дедалі популярнішими.[1] Застосування теорії соціальних мереж Застосування в соціології

Застосування теорії соціальних мереж в соціології почалось із досліджень урбанізації «Манчестерською Школою» (зібраної навколо Макса Глюкмана), які проводились, в основному, в Замбії в 1960-ті роки. Вслід за ними була поява соціометрії, яка намагалась вимірювати соціальні взаємовідношення. Вчені, наприклад Марк Грановеттер розширювали застосування соціальних мереж, і вони тепер використовуються для полегшення пояснення багатьох реальних явищ в соціології. Було з'ясовано що, наприклад, в організаціях владу мають індивіди, які знаходяться в середині багатьох соціальних зв'язків, а не особи які обіймають деяку посаду. Соціальні мережі також грають ключову роль принаймні робітників, в успішності фірм, та в ефективності роботи.

Теорія соціальних мереж є надзвичайно активно досліджуваною галуззю науки. Міжнародна Мережа Аналізу Соціальних Мереж є дослідницькою асоціацією дослідників соціальних мереж. Багато дослідницьких інструментів для аналізу соціальних мереж доступні в Інтернеті (наприклад «UCINet», або пакет «network» для R) та порівняно легкі у використанні для представлення зображень мереж.

Index.jpeg Теорія проникнення інновацій досліджує соціальні мережі та їхню роль у впливі на поширення нових ідей та практик. Агенти змін та неформальні лідери часто грають основні ролі в спонуканні до впровадження інновацій, хоча, властивості самих інновацій також мають значення. Поширені застосування

Так зване правило 150 стверджує, що розмір справжньої соціальної мережі обмежується приблизно 150 членами (іноді називається числом Данбара). Правило походить із міжкультурних досліджень в соціології та, особливо, в антропології максимального розміру села (відповідно до сучасної моди, можна розуміти як екосело). Ця кількість визначається на основі теоретичних обчислень в еволюційній психології, і може відповідати певній середньостатистичній межі спроможностей людини розпізнавати членів та відстежувати емоційні події про членів групи. Однак, це, також, може бути і через економіку, та потребу відстежувати «дармоїдів», так як більші групи створюють сприятливіші умови для шахраїв та брехунів. Ступені Віддаленості та Глобальна Соціальна Мережа

В феномені малого світу висувається гіпотеза про те, що ланцюг соціальних знайомств, який з'єднує одну довільну людину з іншою довільною людиною будь де у світі, взагалі кажучи, має малу довжину. Ця концепція призвела до появи відомої фрази про шість ступенів віддалення, після проведення експерименту під назвою малий світ психологом Стенлі Мілграмом, який встановив, що два випадкових громадянина США можна з'єднати через, максимум, шість знайомих. В поточних експериментах в Інтернеті продовжуються дослідження цього явища, включаючи експерименти в університеті штату Огайо Проект Малий Електронний Світ та Колумбії Проект Малий Світ. Станом на 2005 рік, ці експерименти підтвердили, що достатньо приблизно від п'яти до семи ступенів віддалення, аби з'єднати будь які дві людини в Інтернеті. Соціальні мережі в Інтернеті


Першим інтернет-сайтом, який пропонував можливості роботи із соціальними мережами, був classmates.com, який з'явився в 1995 році. У слід за ним, в 1997 році з'явився SixDegrees.com. Починаючи з 2001 року почали з'являтись сайти, в яких використовувалась технологія під назвою Коло друзів. Ця форма соціальних мереж, яка широко використовується у віртуальних спільнотах, набула широкої популярності в 2002 році та розквітнула з появою сайту Friendster. Наразі, існує більш ніж 200 сайтів з можливостями організації соціальних мереж. Популярність цих сайтів постійно зростала, і в 2005 році було більше переглядів сторінок сайту MySpace, аніж сайту Google[2]. У 2004 році була створена найбільша на сьогоднішній день соціальна мережа у світі Facebook. Google також пропонує веб-стайт з можливостями роботи із соціальними мережами orkut, який було запущено в 2004 році. Соціальні мережі почали розглядатись як складова інтернет стратегії приблизно в той самий час: в березні 2005, Yahoo запустила Yahoo! 360°, а в липні 2005 News Corportaion запустила MySpace.[3]

В цих спільнотах, спочатку, група перших користувачів надсилає запрошення членам власних соціальних мереж приєднатись до спільноти сайту. Нові члени повторюють цей процес, збільшуючи загальну кількість учасників та зв'язків в мережі. Сайти, також, пропонують такі можливості, як автоматичне оновлення адресних книг, перегляд особистої інформації один одного, утворення нових зв'язків за допомогою «служб знайомств» та інших форм соціальних зв'язків у мережі. Соціальні мережі також можуть організовуватись навколо ділових стосунків, як, наприклад, у випадку LinkedIn.

Змішування мереж — це підхід до соціальних мереж, який комбінує особисті зустрічі та елементи комунікації в мережі. MySpace, наприклад, будується на основі незалежних музичних та святкових сцен, а Facebook віддзеркалює університетські спільноти. Нові соціальні мережі в Інтернеті все більше зосереджуються на певних галузях, наприклад, на мистецтві, тенісі, футболі, автомобілях, та, навіть, пластичній хірургії.

Більшість із соціальних мереж в Інтернеті є публічними, дозволяючи будь-кому приєднатись. Деякі організації, такі як великі корпорації, також мають доступ до приватних служб соціальних мереж, наприклад Enterprise Relationship Management. Вони встановлюють ці програми на власних серверах та надають можливість робітникам оприлюднювати свої мережі контактів та відносин із зовнішніми особами та компаніями.

Інші приклади соціальних мереж: в Інтернеті — мережа для обміну фотографій Flickr, персональний онлайн щоденник LiveJournal.

Українські соціальні мережі: Folk — мережа для неформального спілкування, Connect.ua та Vkontakte.ru — молодіжні соціальні мережі, Profeo — ділова соціальна мережа для професіоналів, Українські науковці у світі — соціальна мережа для науковців, Ukrainci.org — неполітична блого-соціальна мережа «Ми-Українці!»

Ресурси:

  • Посилання на колекцію закладок у веб-ресурсі БобрДобр;
  • Посилання на презентацію у Slideshare або Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом (веб-ресурс для збереження цифрових фотографій Picasa).
  • Посилання на http://bobrdobr.ru/group/4087663/

Сторінка проекту Соціальні мережі