Відмінності між версіями «Користувач:Мельник Тетяна»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Мої роботи)
(Матеріали проекту)
 
(не показані 52 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
 
== Про себе ==
 
== Про себе ==
 
......
 
......
Рядок 11: Рядок 10:
 
==Проекти в яких беру участь==
 
==Проекти в яких беру участь==
  
Проект з ОІТ та Зарубіжної літератури
+
[[Проект з ОІТ та Зарубіжної літератури (факультет іноземних мов)]] В цьому розділі розміщуються посилання на проекти, в яких ви берете участь.
 +
 
 +
==Результати проекту==
 +
Звіт у вигляді презентації..
  
 
== Мої роботи ==
 
== Мої роботи ==
  
"Монодійна пісенна лірика "
+
[["Монодійна пісенна лірика та її найвизначніші представники: поезія Сапфо та Анакреонта" Мельник Т. ,13 група,2013 р.|Мій проект з зарубіжної літератури]]
 +
 
 +
==Фото ==
 +
 
 +
 
 +
[[Файл:masja2.jpg]]
 +
 
 +
==Сторінка групи==
 +
 
 +
[[108 група, факультет іноземних мов 2013-2014 н.р.]]
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
  
Моно́дія (грец. μονῳδία — від гр. monos - одни і odos - пісня; англ. monophony) — музичний склад, головною фактурною ознакою якого є одноголосся (спів або виконання на музичному інструменті, можливо з октавним подвоєнням). На відміну від одноголосно виконуваних нових європейських мелодій, так чи інакше описують або припускають тональні функції, твори монодичного складу не передбачають жодної гармонізації - закономірності їх звуковисотної структури сучасна наука пояснює іманентно, як правило, з позицій модальності. Таким чином, з позиції сучасної теорії музики монодичні твори - не те ж саме, що одноголосні твори. У теорії музики монодія протиставляється гомофонії і поліфонії.
 
  
Монодичною була антична (старогрецька і давньоримська) музика. Монодичні пісні європейських менестрелів - трубадурів, труверів і мінезингерів, найдавніші традиції богослужбового співу в християнської церкви: григоріанський хорал, візантійські і давньоруські розспіви, середньовічні паралітургічні пісні - італійські лауди, іспанські та португальські кантиги, одноголосні кондукти і т. п.
 
  
У Древній Греції монодією називали спів одного співака в супроводі авлосу, кіфари або ліри. Італійські музичні теоретики XVII століття застосовували цей термін до будь-якого твору, написаного для голосу з інструментальним супроводом.
 
  
У візантійській літературі монодією називався також твір, присвячений опису трагічної події у формі траурної оди, наприклад, «Монодія на падіння Константинополя» Йоанна Євгеніка, «Монодія на полеглих в Фессалоніці» Димитрія Кідоніса.
 
Сапфо́, Сафо, Сапфо Мітіленська (грец. Σαπφώ) (бл. 630 до н. е. — 570 до н. е.) — давньогрецька поетеса, представниця монодичної пісенної лірики. Уродженка острова Лесбос, міста Мітіліні. Перша в історії літератури оспівувала чуттєву любов між жінками, їй приписують оспівування лесбійської любові. Була засновницею та начальницею «Дому Муз» при храмі Афродіти, гуртка знатних дівчат, яких навчала музиці, віршуванню, й танцям. У центрі її лірики — теми любові, ніжного спілкування подруг, дівочої краси. Вірші відрізняються метричною розмаїтістю, за ім'ям Сапфо отримали назву сапфічна строфа.
 
  
== Сапфо ==
 
  
  
Сапфо — відома поетеса часів античності, що створювала поезії у жанрі меліки (пісенної лірики). Сапфо високо цінували митці античної доби, давньогрецький філософ Платон назвав десятою музою, Катулл та Горацій її наслідували. Розповідають, що Солон — знаменитий реформатор VI століття, почувши вірші Сапфо, сказав, що не хоче помирати раніше, ніж вивчить їх напам'ять.
 
  
На острові Лесбос карбували монети із зображенням поетеси. Пісні її співали в усіх еллінських землях. Лірика Сапфо мала великий вплив на Евріпіда, в п'єсах якого вперше в давньогрецькій драматичній поезії показано муки і шал кохання. Образ поетеси часто зустрічається у творах живописців, скульпторів, романістів, драматургів. Згодом її перекладатимуть Іван Котляревський та Іван Франко, Агатангел Кримський. Не обходять її й сучасні перекладачі.
+
[[Category:Студенти]]

Поточна версія на 19:04, 5 листопада 2013

Про себе

...... Мельник Тетяна 18 років Навчаюсь на 1 курсі факультету іноземних мов

Мої інтереси

...Книги..

Проекти в яких беру участь

Проект з ОІТ та Зарубіжної літератури (факультет іноземних мов) В цьому розділі розміщуються посилання на проекти, в яких ви берете участь.

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації..

Мої роботи

Мій проект з зарубіжної літератури

Фото

Masja2.jpg

Сторінка групи

108 група, факультет іноземних мов 2013-2014 н.р.