Відмінності між версіями «Ніж запоминати, краще розуміти»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: При разработке интерфейса нужно делать все объекты, функции, действия видимыми и легко д…)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
При разработке интерфейса нужно делать все объекты, функции, действия видимыми и легко доступными пользователю. Минимизируйте запоминание — пользователь не должен постоянно стараться удержать в памяти информацию из одной части программы, чтобы применить ее в другой. В любой момент пользователю должно быть ясно, что нужно делать в данный момент. В хорошем интерфейсе инструкции по использованию системы всегда видимы или легко доступны для вызова в любое время, когда это требуется. Это может быть реализовано как в виде продуманной организации элементов интерфейса, так и непосредственно в виде подсказок пользователю. Хороший и очень известный пример — анимированная надпись, которая появляется на панели задач Windows и "подъезжает" к кнопке Пуск:
+
При розробці інтерфейсу потрібно робити всі об'єкти , функції , дії видимими і легко доступними користувачеві . Мінімізуйте запам'ятовування - користувач не повинен постійно намагатися утримати в пам'яті інформацію з однієї частини програми , щоб застосувати її в іншій. У будь-який момент користувачеві повинно бути ясно , що потрібно робити в даний момент. У хорошому інтерфейсі інструкції з використання системи завжди видимі чи легко доступні для виклику в будь-який час , коли це потрібно. Це може бути реалізовано як у вигляді продуманої організації елементів інтерфейсу , так і безпосередньо у вигляді підказок користувачеві. Хороший і дуже відомий приклад - анімована напис , яка з'являється на панелі завдань Windows і " під'їжджає " до кнопки Пуск :
  
"Начните работу с нажатия этой кнопки".
+
" Почніть роботу з натискання цієї кнопки " .
  
Это правило отражает принцип прозрачного интерфейса — интерфейса, который понятен и не заставляет пользователя вспоминать, какую же кнопку нужно нажать или какой пункт меню выбрать в данный момент.
+
Це правило відображає принцип прозорого інтерфейсу - інтерфейсу , який зрозумілий і не змушує користувача згадувати , яку ж кнопку потрібно натиснути або який пункт меню вибрати в даний момент.

Поточна версія на 21:51, 30 жовтня 2013

При розробці інтерфейсу потрібно робити всі об'єкти , функції , дії видимими і легко доступними користувачеві . Мінімізуйте запам'ятовування - користувач не повинен постійно намагатися утримати в пам'яті інформацію з однієї частини програми , щоб застосувати її в іншій. У будь-який момент користувачеві повинно бути ясно , що потрібно робити в даний момент. У хорошому інтерфейсі інструкції з використання системи завжди видимі чи легко доступні для виклику в будь-який час , коли це потрібно. Це може бути реалізовано як у вигляді продуманої організації елементів інтерфейсу , так і безпосередньо у вигляді підказок користувачеві. Хороший і дуже відомий приклад - анімована напис , яка з'являється на панелі завдань Windows і " під'їжджає " до кнопки Пуск :

" Почніть роботу з натискання цієї кнопки " .

Це правило відображає принцип прозорого інтерфейсу - інтерфейсу , який зрозумілий і не змушує користувача згадувати , яку ж кнопку потрібно натиснути або який пункт меню вибрати в даний момент.