Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Соціальні мережі " Ругало Юлії»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 14: Рядок 14:
 
  [[Зображення:Vkontakte 580 6.jpg|right|250px]]
 
  [[Зображення:Vkontakte 580 6.jpg|right|250px]]
 
[[Зображення:Facebook1.jpg|right|250px|]]
 
[[Зображення:Facebook1.jpg|right|250px|]]
 +
 +
<TABLE BORDER=2 COLS=2  align=center>
 +
<TR>
 +
  <TH>Можливості</TH><TH>Однокласники</TH><TH>vkontakte</TH><TH>FaceBook</TH><TH>Мой круг</TH>
 +
</TR>
 +
 +
<TR>
 +
  <TD>Користувачі</TD><TD>  1 000 000  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD>
 +
</TR>
 +
 +
<TR><TD>Пошук людей </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Спілкування </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Обмін миттєвими повідомленнями</TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Розмови</TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Створення груп </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Розміщення фотографій </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Створення блогу, форуму</TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Розміщення аудиозапису</TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  - </TD><TD>  - </TD> </TR>
 +
<TR><TD>Розміщення відеофрагментів</TD><TD>  -  </TD><TD>  - </TD> <TD>  -  </TD> <TD>  -  </TD> </TR>
 +
<TR><TD>Наявність календаря </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD>  -  <TD>  -  </TD> <TD>  -  </TD></TR>
 +
<TR><TD>Популярність </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD></TR>
 +
<TR><TD>............</TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD><TD>  -  </TD></TR>
 +
</TABLE>

Версія за 10:24, 10 жовтня 2013

subst:Шаблон:Сторінка проекту "Соціальні мережі"

Соціа́льна мере́жа — соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїтні зв'язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними вузами. Вперше термін було запропоновано в 1954 році Дж. А. Барнесом (в роботі Class and Committees in a Norwegian Island Parish, «Human Relations»). Максимальний розмір соціальних мереж становить близько 150 осіб, а середній — 123 (Хілл та Данбер, 2002).

Загальна інформація про соціальні мережі Приклад відображення схеми зв'язків в соціальних мережах. В соціальній мережі зліва, індивід, позначений блакитним кольором, має найбільше зв'язків в середині своєї соціальної мережі. В ідеальній ситуації, він мав би бути лідером або керівником групи або організації. Індивіди, позначені зеленою фарбою мають зв'язки із іншими соціальними групами, і можуть виступати в ролі передавачів інформації між мережами.

Теорія соціальних мереж розглядає соціальні взаємовідносини в термінах вузлів та зв'язків. Вузли є відособленими акторами в мережах, а зв'язки відповідають стосункам між акторами. Може існувати багато типів зв'язків між вузлами. В найпростішій формі, соціальна мережа є відображенням всіх зв'язків, які мають відношення до дослідження, між вузлами. Мережі можуть використовуватись для встановлення соціального капіталу окремих акторів. Ці концепції часто відображаються на діаграмі соціальної мережі, на якій вузлам відповідають точки, а зв'язкам — лінії.

Форма соціальної мережі допомагає визначити ступінь своєї корисності для її учасників. Менші, зв'язаніші мережі можуть бути менш корисними для своїх учасників, ніж мережі з багатьма слабкими зв'язками з особами ззовні від основної мережі. «Відкритіші» мережі, з багатьма слабкими зв'язками та соціальними взаєминами, вірогідніше будуть пропонувати нові ідеї та можливості для своїх учасників, аніж зачинені мережі з багатьма надлишковими зв'язками. Іншими словами, група знайомих друзів, які спілкуються лише один з одним вже володіють спільними знаннями та можливостями. Група осіб, із зв'язками з іншими соціальними спільнотами, вірогідно, отримуватимуть доступ до ширшого діапазону інформації. Для досягнення успіху, індивідам краще мати зв'язки з декількома мережами, аніж багато зв'язків в межах однієї мережі. Аналогічно, індивіди можуть впливати, або діяти в ролі брокера в середині своїх соціальних мереж з'єднуючи дві мережі, в яких відсутні безпосередні зв'язки (має назву заповнення соціальних дір).

Сила теорії соціальних мереж у її відмінності від традиційних соціологічних наук, згідно з якими вважається, що саме атрибути окремих акторів — дружність або недружність, рівень інтелекту, тощо — відіграють основну роль. У теорії соціальних мереж використовується інший погляд, коли атрибути окремих акторів менш важливі, аніж стосунки та зв'язки з іншими акторами в мережі. Цей підхід виявився корисним при поясненні багатьох реальних явищ, але залишає менше простору для індивідуальних дій, можливостей індивідів впливати на свій успіх, так як багато залежить від структури їхньої мережі.

Соціальні мережі, також, використовувались для дослідження того, як взаємодіють компанії, характеризуючи багато неформальних зв'язків, які поєднують між собою представників керівництв, а також асоціації та зв'язки між окремими робітниками в різних компаніях. Ці мережі дають можливості компаніям збирати інформацію, утримувати конкуренцію та, навіть, таємно змовлятись про встановлення цін або політик.
Vkontakte 580 6.jpg
Facebook1.jpg
-
МожливостіОднокласникиvkontakteFaceBookМой круг
Користувачі 1 000 000 - - -
Пошук людей - - - -
Спілкування - - - -
Обмін миттєвими повідомленнями - - - -
Розмови - - - -
Створення груп - - - -
Розміщення фотографій - - - -
Створення блогу, форуму - - - -
Розміщення аудиозапису - - - -
Розміщення відеофрагментів - - - -
Наявність календаря - - - -
Популярність - - - -
............ - - - -