Стаття до проекту "штучний інтелект" Самолюк Едуарди

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Тема статті

Віртуальна реальність


Опис проблеми

Віртуальна реальність, що це?

Суть поняття "віртуальна реальність" в цілому зрозуміла з її назви. Реальність — це те, що ми можемо відчувати навколо себе, здійснювати повноцінну взаємодію. З приставкою "віртуальна" виходить отримання не зовсім реального досвіду, але все-таки відчувається по різним чуттєвим каналах. Ми пізнаємо світ через органи чуття. У VR-симуляції ми переносимося в згенерувала комп'ютером обстановку, з якої можемо взаємодіяти через все ті ж органи чуття.
111eda.jpg

Що таке віртуальна реальність

Віртуальна реальність — це тривимірне комп'ютерне простір, яке може досліджувати користувач. З предметами можна взаємодіяти, на реальність — впливати зсередини симуляції. Про неї мріяли давно, технології розроблялися ще з п'ятдесятих років минулого століття. Але саме останнє десятиліття можна назвати періодом розквіту VR-технологій.

Сьогодні для того, щоб почати взаємодіяти з віртуальною реальністю, не потрібно витрачати величезну кількість грошей. Технологія з кожним роком стає все більш доступною. Прилади для VR можна купити за невелику суму (навіть з Google Cardboard можна отримати віртуальний досвід), та й в торгових центрах повсюдно відкриваються розважальні точки з можливістю поринути в симуляцію.
Vreda.jpg

Навіщо потрібна віртуальна реальність

Ігрова індустрія — перше, що спадає на думку, коли мова заходить про сучасний VR. А для чого ще може вимагатися ця технологія? Розваги — само собою. Не тільки ігри, але і фільми, що дають можливість поринути в події на екрані. Але віртуальна реальність може розвиватися і за межами багатомільйонної індустрії розваг. Наприклад:

Архітектура і інтер'єрний дизайн. Спорт. Медицина. Мистецтво. Навчання. Віртуальна реальність може привести до важливих і хвилюючим відкриттям в цих областях. Там, де навчання або отримання певного досвіду обходиться занадто дорого, на допомогу може прийти переносна VR-пристрій. Віртуальна реальність дозволяє ризикувати всередині неї там, де в звичайному житті помилка може виявитися фатальною. Наприклад, з її допомогою можна тренувати хірургів або пілотів для винищувачів. Технологія стає все більш доступною і просунутої, тому варто очікувати її впровадження в багато повсякденні процеси.

Особливості віртуальної реальності Існує безліч пристроїв для віртуальної реальності самих різних типів. Це і окуляри віртуальної реальності типу Oculus, і PC-рюкзаки від MSI, і навіть маска OhRoma для VR-порнографії. Систем також придумано досить, але всіх їх поєднує одна загальна характеристика: вони дозволяють людині переглядати тривимірні зображення, які з'являються перед ним в реальному розмірі.

Особливості віртуальної реальності Зображення змінюються, коли реєструється зміна поля зору користувачем. Ви мотати головою і перспектива змінюється. Віртуальна обстановка також повинна забезпечувати правильний відгук на ваші дії. Тільки тоді занурення стане реалістичним і приносить справжнє задоволення. Сучасні пристрої VR вже дозволяють цього домогтися. Екзоскелети і зброю для ігор у віртуальній реальності теж розробляються і активно впроваджуються.

В найближчому майбутньому ми напевно побачимо ще безліч вражаючих пристроїв, пов'язаних з технологією віртуальної реальності. Вона зможе змінити нашу нинішню мережеву комунікацію і відкрити багато можливостей для професійних сфер і навчання.

Vreda1.jpg



https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C

http://ipkey.com.ua/uk/faq/926-virtual-reality.html

https://www.redbull.com/ua-uk/vr-future

Блог до проекту

https://vredasamoluk.blogspot.com/

Мультимедійна презентація

Google Диск

Календар подій проекту:

Google Календар (https://calendar.google.com/calendar?cid=dGUwdm12NDl2bmI5ZTM0YWRrcmFyM2syN3NAZ3JvdXAuY2FsZW5kYXIuZ29vZ2xlLmNvbQ)

Опитування до проекту

Google Форми (посилання на опитування)

Фотоальбом до проекту

https://photos.google.com/album/AF1QipNjlA6q0lRQqY0uihWrcbOLwBtZitxxUSaDj2PW

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

https://www.epravda.com.ua/publications/2018/01/3/632717/ https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C http://ipkey.com.ua/uk/faq/926-virtual-reality.html

Відеоматеріали

https://www.youtube.com/watch?v=m8w6JkDUz2U https://www.youtube.com/watch?v=2X2ci090a-Y https://www.youtube.com/watch?v=pCYkpYseqmY

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка