Розвиток інтерфейсів операційних систем (Ліфер 2017)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Image006.jpg
Операційна система - це програма, яка запускається відразу. Серед всіх системних програм, з якими доводиться мати справу користувачам комп'ютерів, особливе місце займають операційні системи.

Операційна система (ОС) керує комп'ютером, запускає програми, забезпечує захист даних, виконує різні сервісні функції запитам користувача і програм. Кожна програма користується послугами ОС, а тому може працювати тільки під керуванням тієї ОС, яка забезпечує для неї послуги. Таким чином, вибір ОС дуже важливий, оскільки він визначає, з якими програмами Ви зможете працювати на своєму комп'ютері. Від вибору ОС залежить також продуктивність Вашої роботи, ступінь захисту даних, необхідні апаратні засоби і т.д. Однак, вибір операційної системи також залежить від технічних характеристик (Конфігурації) комп'ютера. Чим більше сучасніше операційна система, тим вона не тільки надає більше можливостей і більш наочна, але також тим більше вона пред'являє вимог до комп'ютера (тактова частота процесора, оперативна і дискова пам'ять, наявність і розрядність додаткових карт і пристроїв).

Основна причина необхідності ОС полягає в тому, що елементарні операції для роботи з пристроями комп'ютера і керування його ресурсами - то операції дуже низького рівня, тому дії, які необхідні користувачу і прикладним програмам, складаються з декількох сотень або тисяч таких елементарних операцій.

Операційна система приховує від користувача ці складні і непотрібні подробиці і надає йому зручний інтерфейс для роботи. Вона виконує різні допоміжні дії, наприклад, копіювання і друк файлів.

ОС здійснює завантаження в оперативну пам'ять всіх програм, передає їм керування на початку їх роботи, виконує різні дії за запитом виконуваних програм і звільняє займану програмами оперативну пам'ять при їх завершенні.