Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Замороз Є.О., 2020 рік.
Зміст
Тема статті
Штучний інтелект Ось деякі з найбільш відомих ШІ-систем:
Deep Blue - переміг чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова.
Watson - розробка IBM, здатна сприймати людську мову і виробляти імовірний пошук, із застосуванням великої кількості алгоритмів.
MYCIN - одна з ранніх експертних систем, яка могла діагностувати невеликий набір захворювань, причому часто так само точно, як і лікарі.
Банки застосовують системи штучного інтелекту (СШІ) в страховій діяльності (актуарна математика), при грі на біржі і управлінні власністю. Методи розпізнавання образів (включаючи, як більш складні і спеціалізовані, так і нейронні мережі) широко використовують при оптичному та акустичному розпізнаванні (у тому числі тексту і мови), медичній діагностиці, спам-фільтрах, в системах ППО (визначення цілей), а також для забезпечення ряду інших завдань національної безпеки.
Крім цього, нещодавно у США випробували нейромережеві алгоритми у віртуальному повітряному бою.
В 2019 році було представлено електричний літальний апарат Nexus з функцією вертикального зльоту і посадки. Ця технологія стала основою для ідеї міських перевезень майбутнього.
Розробники комп'ютерних ігор застосовують ШІ у тій чи іншій ступеня опрацьованості. Це утворює поняття "Ігровий штучний інтелект". Стандартними завданнями ШІ в іграх є знаходження шляху в двовимірному або тривимірному просторі, імітація поведінки бойової одиниці, розрахунок вірної економічної стратегії і так далі.
Системи такі як ViaVoice здатні обслуговувати споживачів. Крім цього, в щорічному турнірі RoboCup роботи змагаються у спрощеній формі футболу.
Опис проблеми
Що таке штучний інтелект? Штучний інтелект (ШІ) - властивість інтелектуальних систем виконувати творчі функції, які традиційно вважаються прерогативою людини; наука і технологія створення інтелектуальних машин, особливо інтелектуальних комп'ютерних програм. ШІ пов'язаний з подібною задачею використання комп'ютерів для розуміння людського інтелекту, але не обов'язково обмежується біологічно правдоподібними методами.
Зараз штучний інтелект застосовують практично в кожній сфері діяльності, зокрема: у військовій справі, медицині, економіці, промисловості, транспорті, культурі.
Блог до проекту
[[1]]
Мультимедійна презентація
[[2]]
Календар подій проекту:
Опитування до проекту
[[5]]
Фотоальбом до проекту
[[6]]
Спілкування між учасниками проекту
- Спільнота на базі соціальних мереж
- Skype
- Telegram
- Viber
- Wiki-сторінка
- Сайт
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
Відеоматеріали
Роботы-художники ЧТО СЛЫШНО? [Момент з фільму "Я-робот"] [[10]] [[11]]
Електронні ресурси
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка