Означення по темі технологія Bluetooth

Матеріал з Вікі ЦДУ
(Перенаправлено з Використовувані означення)
Перейти до: навігація, пошук

Піконет - "пікомережа": набір пристроїв, з'єднаних через технологію Bluetooth спеціальним способом. Піконет починається з двох з'єднаних пристроїв, таких як портативний ПК і стільниковий телефон, і може розростатися до восьми з'єднаних пристроїв ось чому потрібний адресний простір обмежений 3 бітами). Всі пристрої Bluetooth є одноранговими пристроями і мають ідентичну реалізацію. Однак при установці піконет один пристрій буде діяти як майстер для цілей синхронізації, а інший (і) - як слейв (и) для підтримки піконет-з'єднання.

Scatternet - "мережа розкиду": Дві або більше незалежних і несинхронізованих мережі піконет, взаємодіючих між собою. Як показано на, пристрій-слейв, так само, як і пристрій-майстер в одній мережі піконет можуть встановлювати таке з'єднання, стаючи слейвом в іншій мережі піконет.

Пристрій майстер: пристрій у піконет, в якому генерація синхронизирующих імпульсів і послідовність стрибків використовуються для синхронізації всіх інших пристроїв у піконет.

Пристрій слейв: всі пристрої в піконет, які не є майстром (до 7 активних пристроїв на кожен пристрій майстер).

MAC-адреса: 3-бітний Media Access Control адреса, що використовується для розрізнення пристроїв, включених у піконет.

Парковані пристрої: пристрою в піконет, які синхронізовані, але не мають MAC-адрес.

Sniff Mode і Hold Mode: пристрої, синхронізовані в піконет і мають тимчасово введені режими збереження енергії, в яких активність пристроїв знижена.

Ad-hoc network (спеціальна мережа) - просто мережа, в якій взаємодії встановлюються між комплексними станціями в даній області покриття без використання точки доступу або сервера.

Link Manager Protocol - повідомлення LMP використовуються для налаштування зв'язку, безпеки та управління.

Користувацькі моделі

Користувацькі моделі описують, яким чином можна використовувати пристрої Bluetooth. У кожній моделі існує один або більше відповідних профілів, які визначають рівні протоколів і функції, які повинні бути використані. Наведений нижче опис - не детальний, і ці відомості не можна вважати повними.

Internet Bridge

Користувацька модель Internet Bridge описує, яким чином мобільний телефон або бездротовий модем забезпечує dial-up з'єднання персонального комп'ютера без необхідності фізичного з'єднання з ПК. Цей сценарій з'єднання вимагає використання мережі протоколів, що складається з двох частин - одна для команд AT, для управління процесом передачі необхідних даних з мобільного телефону та інших пристроїв.

Three-in-One Phone

Користувацька модель Three-in-One Phone описує, яким чином телефонний апарат може приєднуватися до трьох різних провайдерів мобільних послуг. Телефон може працювати як при бездротовому телефонному з'єднанні з громадською комутованій телефонною мережею в домашніх умовах, що оплачується за фіксованою таксою оператора телефонного зв'язку. Цей сценарій включає здійснення дзвінків через голосову базову станцію і прямих дзвінків між двома терміналами через базову станцію. За іншим сценарієм телефон може приєднуватися безпосередньо до інших телефонів, працюючи як "walkie-talkie" або як деяке розширення телефону - для такого способу ніякої додаткової оплати не потрібно. Нарешті, модель Three-in-One Phone може працювати як стільниковий телефон, приєднуючись до стільникової інфраструктурі. Бездротовий сценарій і сценарій двостороннього зв'язку використовують одну і ту ж мережу протоколів.

Ultimate Headset

Користувацька модель Ultimate Headset визначається як бездротова трубка, обладнана Bluetooth. Ця модель може працювати в умовах віддаленого вхідного і вихідного аудіо-інтерфейсу пристрою. Цим пристроєм може бути мобільний телефон або ПК для аудіо-входу або виходу. Як і у випадку користувальницької моделі Internet Bridge, дана модель вимагає набору протоколів, що складається з двох частин, одна для команд AT, щоб керувати передачею необхідних даних, наприклад мовлення, з мобільного телефону та іншого пристрою. Команди AT контролюють телефони стосовно, наприклад, до процесу відповіді і до переривання дзвінків.

LAN Access

Користувацька модель LAN Access схожа на користувальницьку модель Internet Bridge. Різниця полягає в тому, що призначена для користувача модель LAN Access не використовує протоколи для команд AT. Дана користувача модель описує, яким чином термінали введення даних використовують місце доступу LAN в якості бездротового з'єднання з локальною мережею. При встановленні з'єднанням термінали введення даних працюють, як якщо б це вони були приєднані до LAN через з'єднання dial-up.

File Transfer

Користувацька модель File Transfer пропонує можливість передачі даних з одного пристрою Bluetooth на інше. У даній користувальницької моделі підтримуються файли, цілі папки, директорії і різноформатні потоки даних. Дана модель також пропонує можливість перегляду вмісту папок на віддаленому пристрої. Більш того, в даній користувальницької моделі підтримуються операції обміну, наприклад, візитними картками з використанням формату vCard. Модель File Transfer базується на GOEP.

Synchronisation

Користувацька модель Synchronisation забезпечує можливості для автоматичної синхронізації між, наприклад, настільним ПК, портативним ПК, мобільним телефоном та ноутбуком. Дана користувача модель дозволяє проводити передачу візитних карток, списку завдань, записів з щоденника і т.д., і працювати далі з цією інформацією за допомогою комп'ютера, стільникового телефону і КПК, використовуючи звичайні протоколи і формати.


Технологія Bluetooth