2000 рік
Матеріал взято з [myrobot.ru]
*2000
Синтія Брезел (Cynthia Breazeal) в MIT публікує дисертаційну роботу за темою "Sociable Machines" (Дружні Машини), де описує KISMET - робота, який міг би спілкуватися з людьми. У відповідь на дії і слова людини "обличчя" KISMET може виражати емоції рухами очей, брів, вух, губ і поворотами голови. Система бачення складається з чотирьох ПЗС-камер. Робот управляється многопоточной програмою, написаною на мові Lisp.
- січень
У Лас-Вегасі проводяться бої роботів - Battlebots World Championship. Змагання проводяться в легкій (до 35.5 кг), середньої (до 71 кг), важкої (до 130 кг) і суперважкій (до 200.5 кг) категоріях. Кожен бойовий робот повинен пройти сертифікацію BattleBots Inc.
- червень
Кевін Ворвік (Kevin Warwick) в Орегонському університеті створює перше кіборга (кібернетичний організм). У невеликій стандартний робот Khepera включені елементи мозку морської змії (Petromyzon marinus). Сполучений із сенсорами мозок реагує на світлові сигнали, переміщаючись в тінь при висвітленні сенсорів. Роботи ведуться Орегонським, Чиказьким і Іллінойським університетами США, а також університетом Генуї, Італія.
- Липень
Стюарт Уілкінсон (Stuart Wilkinson) з Університету Південної Флориди представляє м'ясоїдного робота Chew Chew. 12-колісний «гастроробот», що нагадує поїзд, працює на мікробіологічних паливних елементах, які розкладають харчові продукти за допомогою бактерій і виробляють електроенергію. Chew Chew споживає кусковий цукор, але, на думку винахідника, з енергетичної ефективності м'ясо - ідеальне паливо. Вілкінсон жартома попереджає, що небезпечно привчати гастророботов до смаку м'яса, адже навколо може бути багато людей.
- Жовтень
За оцінкою ООН, у світі використовується 742,500 промислових роботів. Більше ніж половина з них працюють в Японії.
- листопаді
Комп'ютерний нейробіолог Сандро Мусса-Івальді (Sandro Mussa-Ivaldi) з Північно-західної Університетській Медичної Школи в Чикаго підключає до мозку мінога датчики, щоб управляти роботом.
Honda представляє Asimo - наступне покоління свого ряду гуманоїдних роботів. Робот Asimo менше за розміром і більш спритний, ніж його попередники. Він важить 43 кг при зрості 120 см. На думку розробників, комплекція Asimo ідеальна для переміщення по будинку, відкривання дверей та виконання таких робіт, як протирання столу та стільців. Sony представляє свого гуманоїдного розважального робота SDR-3X на виставці Robodex. SDR розшифровується як Робот Мрії Sony (Sony Dream Robots). Зростання робота -50 см, вага - 50 кг. SDR-3X демонструє швидкий крок, гімнастичні рухи тіла і навіть зображує танець диско. Руху робота забезпечується 24 динамічними зчепленнями. Два з'єднання на шиї, два на тулуб, по чотири на кожній руці і по шість на кожній нозі. Для контролю рухів використовуються два 64-розрядних RISC процесора. Система працює в реальному часі під управлінням власної операційної системи Sony Aperios.