Конспект уроку №1 (Excel)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Урок Excel

Тема: Використання вбудованих формул і функцій у середовищі табличного процесора Excel. Мета: 1. Ознайомити учнів з вбудованими формулами і функціями, скласти алгоритми з формулами і функціями у середовищі табличного середовища Excel. 2. формувати навички самоорганізації , спвпраці, формувати соціальну компетентність. Тип уроку: засвоєння нових знань (практична робота).

Хід уроку:

І. Організаційний момент.Мотивація (евристична бесіда). Ми з вами виіємо знаходити середнє арифметичне кількох комірок, але якщо потріьно знайти середнє арифметичне багатьох комірок, то цей процес стає трудомістким. Питання: Чи хтось знає засіб, що не є трудомістким? (Учні створюють мозковий штурм у динамічних парах).

ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.Двом учням індивідуально пропонуються картки з завданнями (задачі-софізми): 1. Знайдіть та поясніть помилки в записі формули =2-х. 2. Знайдіть та поясніть помилки в записі формули =А2/В5. Для класу пропонується наступне завдання: Як можна обчислити значення функції у=5-(х+3)2, користуючись Excel?

ІІІ. Мотивація. Оголошення теми і мети уроку.Щоб відповісти на всі ці питання, ми з вами вивчимо тему «Використання вбудованих формул і функцій у середовищі табличного процесора Excel». Записують тему та мету уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу.За допомогою навчальної презентації проводиться евристична бесіда, бо дещо про формули учні вже знають. Перегляд учнями 4 слайдів з презентації (метод самоорганізації навчання). Виконати завдання 1 картки. Виконати завдання 2 картки. Таким чином, учні приходять до відкриття абсолютних та відносних посилань. В цей час діяльністю учнів є: – Евристична бесіда. – Запис конспекту до зошитів. – Створення опорного конспекту – Практична робота на ПК. Практична робота в динамічних групах. Пошук розв'язання проблеми (евристичне спостереисення) – Звіт про роботу групи (по одному учню з групи за бажанням). Наводять пояснення. – Створення опорного конспекту

V. Закріплення нового матеріалу.Самостійно учні виконують роботу за картками (робота навчального характеру).

VI. Підсумок уроку. Домашнє завдання (Повторення вивченого матеріалу на уроці).


Навчально методичне забезпечення

Картка 3 Example.jpg


1. Запустіть Ехсеl, відкрийте нову книгу. На першому аркуші створіть таблицю. Останні два стовпчики в таблиці повинні мати процентний формат із двома десятковими розрядами після коми.

2. Збережіть книгу під назвою Сам_роб_1 в папці Student.

3. Коміркам Лист!ІВ5 і Лист!С5 дайте імена відповідно Площа_Світу та Чисельність_Світу.

4. Виділіть діапазон В2:В4, що складається з 3 комірок.

5. Клацніть правою кнопкою миші на полі Автовычисление в рядку стану.

6. Викличте функцію СЧЕТЗ, клацнувши на пункті меню Количество значений. Скільки зна-чень містить виділений діапазон?

7. Знову відкрийте контекстне меню і викличте функцію СЧЕТ клацанням на пункті Количе-ство чисел. Визначте, скільки числових значень містить виділений діапазон.

8. Так само обчисліть суму числових значень, клацнувши на пункті контекстного меню Сумма.

9. Перейменуйте Лист1 у Народонаселение і збережіть книгу під назвою Сам_роб_2.

10. Відкрийте книгу Сам_роб_1 і підрахуйте суми у графах Площа (скориставшись кнопкою Вставка функции панелі інструментів Стандартная та функцією СУМИ) і Чисельність населення (скориставшись кнопкою Автосумма панелі інструментів Стандартная).

11. Для кожної країн и визначте густота населення. Для цього: • виділіть комірку D2 і, використовуючи відносні посилання, введіть у неї формулу =С2/В2; • потягнувши мишею маркер автозаповнення комірки D2, скопіюйте формулу в комірку D3.

12. Для кожної країни визначте частку її населення від чисельності населення світу загалом. Для цього: в. виділіть комірку Е2 і в рядку формул натисніть кнопку Изменить формулу. - виділіть комірку С2 і натисніть клавішу « / », і виділіть комірку Чисельність_світу, натисніть Enter.

13. Так само для кожної країни визначте частку ЇЇ території від території, яку заселено людь-ми на всій земній купі (комірка Ппоща_світу).

14. Визначте середню густоту населення у країнах. Результати помістіть у рядки Разом відповідних граф. Результати збережіть і покажіть викладачеві ^